• O patronie szkoły

• Nadanie szkole imienia

• Nasza Szkoła ma Patrona

21 maja odbyła się uroczystość nadania imienia  Oskara Kolberga naszej szkole. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie zaprezentowali swój wieloletni dorobek w zarysie monograficznym pt. "Buków i okolice". Ponadto koło historyczne pod opieką pani Anny Dziuby urządziło izbę regionalną w jednej z sal lekcyjnych. Podczas Mszy Świętej, która została odprawiona w kaplicy w Bukowie, ksiądz proboszcz Tadeusz Hańderek poświęcił nasz sztandar, a kazanie wygłosił honorowy gość ksiądz profesor Adam Kubiś.
            W szkole miało miejsce ważne wydarzenie - odsłonięcie tablicy pamiątkowej przez panią wójt Małgorzatę Mardyła i księdza profesora Adama Kubisia, a następnie jej poświęcenie przez księdza proboszcza Tadeusza Hańderka.
            Przed szkołą została ustawiona scena, na której wystąpili uczniowie klas 0 - VI i przedstawili scenkę obrzędową pt."Gaik - Maik". Niezwykle barwną scenografię stanowiła wiejska chata ozdobiona malwami, wysmukłymi słonecznikami i drewnianym płotem.
            Uroczystość uświetnił występ zespołu "Mogilanie". Wśród wykonawców znaleźli się też absolwenci naszej szkoły. Ich barwne stroje mieniły się w złocistych promieniach słońca.