WOŚP ZAGRAŁA W NASZEJ SZKOLE

Jesteśmy dumni z naszego ucznia Antka Grońskiego, który był wolontariuszem   w 30. Finale WOŚP 30 stycznia 2022 roku. Akcję przeprowadzono dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.  Antkowi udało się zebrać kwotę: 1666 PLN.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI A SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Dzień Życzliwości w naszej szkole jest świętem ruchomym. W tym roku z tej okazji spotykamy się z przedstawicielami Fundacji działającej na rzecz edukacji dzieci z Pakistanu. 3 grudnia będą z nami Renata Lewandowska-współzałożycielka fundacji , pomysłodawczyni budowy szkoły w Buneras, Magdalena Gorzkowska-lekkoatletka himalaistka, współorganizatorka wielu akcji charytatywnych, Witold Mackiewicz-ojciec Tomka, który na zawsze pozostał na Manga Parbat, a zarazem zapoczątkował pomoc dzieciom w tym rejonie. Szkolny Klub Wolontariatu podjął wyzwanie i zaadoptuje na odległość dziecko z Pakistanu. Za pośrednictwem internetu bedziemy się z nim kontaktować. Będziemy pozyskiwać środki aby pomóc w jego edukacji. Ty także możesz!

SURSUM CORDA

Świąteczne Kartki Dobroczynne

W szkole propagujemy ideę sprzedaży kartek dobroczynnych Stowarzyszenia Sursum Corda. Kupując kartki wspieramy chorych, niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia. Minimalny koszt zakupu kartki świątecznej z kopertą to 2.50 PLN.

CARITAS

W naszej szkole rozpoczęła się zbiórka artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących rodzin zainicjowana przez  proboszcza naszej parafii. Zbliżają się święta -   jak co roku otwórzmy nasze serca i podzielmy się z innymi. Wiemy,że możemy na Was liczyć!

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU OGŁASZA

Projekt: Szkolne Kluby Wolontariatu w akcji

Projekt jest skierowany do małopolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które:
            – prowadzą Szkolne Kluby Wolontariatu i chcą je rozwijać;
            – chcą założyć Szkolny Klub Wolontariatu.

Głównym celem projektu jest tworzenie i rozwój Szkolnych Klubów Wolontariatu.

Co zyska szkoła w ramach udziału w projekcie:
            – wsparcie merytoryczne w prowadzeniu bądź zakładaniu Szkolnego Klubu Wolontariatu (uczniowie oraz nauczyciele biorą udział w warsztatach on-line w wymiarze 6h lekcyjnych, a także konsultacjach);
            – otrzyma dotację w kwocie 1000 złotych na realizację własnego projektu Szkolnego Klubu Wolontariatu (wydarzenie charytatywne, społeczne lub integracyjne) po uprzednim przygotowaniu wniosku dotacyjnego (w opracowaniu wniosku pomogą przedstawiciele Realizatora).

Rekrutacja do projektu została zakończona – bierze w nim udział 17 zgłoszonych szkół.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

POMÓŻ I TY

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za przekazanie 160 PLN na pomoc10-letniemu Kacprowi, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Wszystkie zebrane pieniądze SKW przekazał Fundacji Pomóż i Ty "Uśmiech dla Kacpra".

SZLACHETNY GEST

Na pomoc 1,5 rocznemu Mikołajowi chorującemu na nowotwór złośliwy oczka zebraliśmy 108 PLN dzięki Waszemu wsparciu.Wszystkie zebrane pieniądze przekazaliśmy na konto fundacji "Szlachetny Gest" Bardzo dziękujemy!

WIZYTA WOLONTARIUSZY W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT W SKAWINIE

Wolontariusze działający aktywnie w Szkolnym Klubie Wolontariatu odwiedzili dzisiaj (sobota 2 października) schronisko dla zwierząt w Skawinie. Jak co roku w prezencie podarowaliśmy podopiecznym schroniska karmę dla zwierząt, nie zapominając o różnych smakołykach dla nich. Zbiórka żywności udała się dzięki zorganizowanej akcji wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy bardzo chętnie  zaangażowali się w przedsięwzięcie.. Opiekunowie psiaków i kotów przeprowadzili warsztaty na temat udzielanej pomocy w schronisku. Bardzo proszą o dalsze wsparcie schroniska i jego podopiecznych. Potrzebne są  kocyki  i zabawki dla zwierząt.

Dziękujemy!