• AKCJA DLA FRANKA

Akcja  dla Franka zakończona sukcesem. Za zamówienia zapłaciliśmy 1840 PLN, z czego  połowa kwoty została przekazana na pomoc Franiowi  z Głogoczowa. Dziękujemy!

ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE " SURSUM CORDA"

W szkole trwa akcja sprzedaży Świątecznych Kartek Dobroczynnych " Sursum Corda". Cena kartki z kopertą wynosi 3 PLN. Kupując kartki wspieramy program leczenia i rehabilitacji podopiecznych Stowarzyszenia " Sursum Corda"

CARITAS

W szkole trwa zbiórka żywności dla najuboższych z inicjatywy księdza proboszcza i Szkolnego Klubu Wolontariatu. Zawsze mogliśmy liczyć na Państwa pomoc w tym zakresie, dlatego wierzymy, że i tym razem do biednych zaniesiemy pełne kosze produktów żywnościowych.

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

We wtorek 21 listopada do naszej szkoły zawitał Pan Adam Szklarek z Fundacji „Sięgnij NIEBA”. Chciał zapoznać nas z życiem codziennym mieszkańców Burkina Faso, państwa w Afryce.

Najpierw Pan Adam opowiedział, w jaki sposób Afrykańczycy zaopatrują swoje wioski w wodę, jak daleko mają do studni oraz ile waży jeden baniak z wodą. Okazało się, że noszeniem wody do domów najczęściej zajmują się dzieci i kobiety. Następnie dowiedzieliśmy się, w jakich warunkach mieszkają Afrykańczycy i jak wygląda ich dzień. Podczas prezentacji mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych zdjęć i krótkich filmów, zrobionych podczas wiercenia i budowy studni. Zobaczyliśmy również piękne, afrykańskie krajobrazy.

Na zakończenie nasz gość poinformował nas, że Fundacja zajmuje się zbieraniem pieniędzy na budowę kolejnej studni w Burkina Faso. Dzięki takim zbiórkom, wybudowano już 22 studnie        w tym kraju. Zachęcamy do przekazania symbolicznych datków na ten cel.

DBAMY O NASZYCH MILUSIŃSKICH

Jak co roku Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w schronisku w Skawinie. I tak jak w ubiegłych latach nie zawiedliście. Przygotowaliście mnóstwo smakołyków, zabawek , psich akcesoriów, kocyków, żeby umilić im czas i zapewnić środki na przeżycie. Biorąc udział w akcji " Zbiórka karmy dla Burka i Kocurka" zadeklarowaliście swoją bezgraniczną pomoc okazaliście serce potrzebującym. Dziękujemy!

WODA DLA SĄSIADA Z AFRYKI

Aż 40% mieszkańców Afryki Subsaharyjskiej nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Najgorsza sytuacja jest w regionie Sahelu, gdzie w odizolowanych od świata obszarach wiejskich nawet 80% ludzi nie ma dostępu do czystej wody pitnej, higieny i godnych warunków sanitarnych. Jednym z krajów Sahelu jest Burkina Faso. Nielicznie występujące tu wody śródlądowe nie nadają się do spożycia z powodu dużego zabrudzenia. Brak czystej wody jest przyczyną wielu chorób takich jak biegunka, cholera, gorączka tyfusowa, czerwonka, dur brzuszny czy polio. Nieleczone prowadzą do powikłań, a niejednokrotnie do śmierci. By zdobyć wodę zdatną do picia ludzie Ci pokonują wiele kilometrów. Zaopatrzenie w wodę to rola kobiet i dzieci, które spędzają kilka godzin dziennie na transporcie wody do swoich domostw. Noszą ją w 20 lub 30l baniakach, w miskach lub wożą osiołkami w 200-litrowych beczkach.  Od 2015 roku Fundacja Sięgnij Nieba prowadzi misję, której celem jest zakończenie kryzysu wodnego w kolejnych wioskach z regionu Sahelu, a dzięki pomocy hojnych Darczyńców, każdego roku kolejne kilka tysięcy ludzi może cieszyć się czystą wodą pitną w swoich miejscowościach. Cały czas otrzymujemy od misjonarzy prośby o pomoc w budowie studni głębinowych w miejscach, gdzie jest największy problem z dostępem do czystej pitnej wody. Szkolny Klub Wolontariatu włącza się w tym roku do akcji zachęcając wszystkich uczniów i rodziców do przekazania symbolicznych datków na tak szczytny cel. Warsztaty z udziałem Pana Adama Szklarka odbędą się w szkole, gdzie dzieci  zbudują roboty, ze sprzedaży których dochód zostanie przekazany fundacji.