• Program "Laboratoria Przyszłości "

• "Laboratoria Przyszłości" to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

• Wykorzystanie pomocy pozyskanych w ramach projektu w naszej szkole

• Od początku roku szkolnego 2023/24 z powodzeniem wykorzystujemy w naszej szkole pomoce dydaktyczne pozyskane w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie podczas lekcji i zajęć dodatkowych rozwijają własne zainteresowania, a także zdobywają nowe kompetencje i umiejętności ważne na kolejnych etapach edukacji. Podczas codziennych zajęć przyrody i biologii uczniowie pracują z mikroskopami. Na zajęciach informatyki uczniowie dowiedzieli się czym jest druk 3D, poznali budowę drukarki 3D oraz program do tworzenia modeli. Prowadzone sa również zajecia z wykorzystaniem zestwów Lego oraz długopisów 3D.  Korzystamy takrze z otrzymanego sprzętu fotograficznego - podczas zabawy andrzejkowej uczniowie korzystali ze statywu, lampy studyjnej i aparatu do wykonywania m.in. zdjęć portretowych. Aparat fotograficzny jest również wykorzystany do dokumentowania i tworzenia relacji z wydarzeń wewnątrz szkoły. Podobnie sprzęt nagłaśniający wykorzystujemy podczas wszystkich akademii i uroczystości szkolnych.

• "Laboratoria Przyszłości " - galeria