• Programy i akcje

• 2022/2023

PROJEKT - MAŁOPOLSKA TARCZA  ANTYKRYZYSOWA

Gmina Mogilany realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”.

Celem projektu jest umożliwienie szkołom przejścia z tradycyjnego, stacjonarnego modelu kształcenia na model zdalnego nauczania.

Dofinansowanie projektu z UE: 75000,00 PLN

W ramach programu Szkoła Podstawowa w Bukowie otrzymała 5 laptopów.

PROJEKT - MAŁOPOLSKA TARCZA  ANTYKRYZYSOWA - Obrazek 1      PROJEKT - MAŁOPOLSKA TARCZA  ANTYKRYZYSOWA - Obrazek 3

PROJEKT - MAŁOPOLSKA TARCZA  ANTYKRYZYSOWA - Obrazek 2

PRZED WIEJSKĄ CHATĄ

21 czerwca zakończył się projekt pn. "Przed wiejską chatą" - widowisko SZR "Bukowioki". Mieszkańcy Bukowa oraz goście obejrzeli scenkę rodzajową, podczas której zobaczyli dawne zabawy dziecięce, jak choćby robienie szmacianych lalek. Potem starsi przynieśli wiadomość o swatach u sąsiada, więc wszyscy zaczęli przygotowania do wspólnej zabawy. Na koniec pojawiła się kapela oraz barwny korowód odświętnie ubranych gości, którzy zaśpiewali i zatańczyli na ludową nutę m. in. polkę, oberka i tradycyjnego krakowiaka.

Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Przestrzeń” zamieściło podziękowania:

Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich "Bukowioków", którzy zawsze z pasją, entuzjazmem i zaangażowaniem biorą udział we wszystkich projektach zespołu. To dzięki Wam tradycje Bukowa są nadal żywe i obecne w naszej lokalnej społeczności!

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Słowik - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bukowie za wsparcie naszych inicjatyw, Pani Izabeli de Lehenstein Werndl oraz Pani Jolancie Żmudzie za przygotowanie scenariusza, reżyserię, przeprowadzenie prób do widowiska. Dziękujemy również Paniom: Annie Dziubie, Wioletcie Fladze, Esterze Jankowskiej i Marioli Pyzik za nieustającą opiekę nad zespołem.

Dziękujemy również Gminie Mogilany za finansowe wspieranie rozwoju Szkolnego Zespołu Regionalnego "Bukowioki".

Projekt_Mogilany.odt

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT CZYTELNICZY

23 kwietnia obchodzi się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej pn. „Kwiecień Miesiącem Książki”. W ramach akcji uczniowie klas I – VIII przygotowali okładki swoich ulubionych książek i krótkie prezentacje na ich temat. Dodatkowo, w szkole powstała okolicznościowa gazetka promująca to wydarzenie, a w bibliotece został utworzony Kącik Mola Książkowego. Odnowiono także Szkolną Wymianę Książek, czyli miejsce, gdzie można przynosić książki i wymieniać je na inne bez zapisywania się u bibliotekarki.

Program dla szkół                    Program_dla_szkol_-_Informacja_dla_rodzicow.pdf

Szkoła Podstawowa im. Oskara Kolberga w Bukowie w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała:

1. Wyposażenie podstawowe:
            • Drukarka 3D wraz z akcesoriami
            • Biblioteka modeli 3D
            • Laptop do drukarki 3D
            • Zestaw  do programowania
            • Stacja lutownicza
            • Statyw z akcesoriami
            •  Mikroport z akcesoriami
            • Domowe studio, oświetlenie do realizacji nagrań
            • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami