• Programy i akcje

• Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w zajęciach na temat "Zagrożenia w Sieci -  profilaktyka, reagowanie". Projekt realizowany jest ze środków Województwa Małopolskiego. Podstawowym celem programu edukacyjnego jest przekazanie młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z sieci internetowej oraz zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń związanych z „cyberuzależnieniami”. Pani policjantka wyjaśniła zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, ostrzegła przed zagrożeniami czyhającymi w internecie oraz wyjaśniła pojęcie cyberprzemocy.                                                                                                       W trakcie spotkania wykorzystano materiały edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie oraz przekazano film pt. „Owce w Sieci”. Film ten został opracowany i zrealizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.  Film składający się z 9 kreskówek w zabawny sposób pokazuje nieodpowiednie zachowania,  koncentruje się na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży, w szczególności zaś na zagrożeniach związanych z Internetem, telefonami komórkowymi oraz nowymi technologiami.