• Osiągnięcia

• 2022/2023 Osiągnięcia uczniów i nauczycieli

• KONKURS POWIATOWY

Aleksandra Książek - uczennica klasy VII – zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie pn. „Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa…”

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

Anna Kłyś – uczennica klasy VI zdobyła:

II miejsce w Otwartym Pucharze Małopolski U14 w biegu przez płotki na dystansie 300 m,

II miejsce w 22. Międzynarodowym Mityngu Beskidianathletic U14 na dystansie 300 m,

II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Wielobojach i Sztafetach U16, U14, U12 2023 na dystansie 100 + 300m,

II miejsce w 32. Mityngu Lekkoatletycznym „KRAK” na dystansie 300 m w kategorii U14.

Michał Jankowski – uczeń klasy VIII zdobył:

I miejsce w Otwartym Pucharze Małopolski U16 w biegu przez płotki na dystansie 300 m,

III miejsce w sztafecie mieszanej 4 x 200 m podczas Otwartych Mistrzostw Małopolski w Wielobojach i Sztafetach U16, U14, U12 2023,

III miejsce w 32. Mityngu Lekkoatletycznym „KRAK” na dystansie 600 m w kategorii U16.

SPINKA KRAKOWSKA

Szkolny Zespół Regionalny „Bukowioki” zajął II miejsce w 3. Przeglądzie Folklorystycznym im. Janiny Kalicińskiej, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach.

IX GMINNY KONKURS HISTORYCZNY

Krzysztof Ożóg - uczeń klasy VI zajął I miejsce w IX Gminnym Konkursie Historycznym pn. „Hej legenda, legenda! Legendy Mogilan, Krakowa i Polski’;

wyróżnienia otrzymali: Anna Kłyś (kl. VI), Anna Wilińska (kl. V) i Michał Urbanik (kl. VI).

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Hanna Zielińska – uczennica klasy V – zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Weź byka za rogi” w kategorii klasy IV – VI.

Anna Dubejko – uczennica klasy VIII – zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Weź byka za rogi” w kategorii klasy VII – VIII.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH 68. OKR

Eliminacje powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 3 kwietnia w Pałacyku „SOKÓŁ” w Skawinie. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaprezentowali się podczas Turnieju Recytatorskiego, zdobywając wysokie miejsca.

ODZNACZENIA PAŃSTWOWE

Z radością informujemy, że Pani Jolanta Żmuda – nauczycielka języka polskiego oraz  Pani Mariola Pyzik – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, otrzymały Srebrne Krzyże Zasługi. Odznaczenia państwowe  przyznane za działalność na rzecz społeczności lokalnej wręczył, w imieniu Prezydenta RP, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywanej pracy i pomyślności w życiu osobistym.

TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ

Reprezentanci naszej szkoły: Kasperowicz Wiktor, Kłyś Bartłomiej, Michalik Oskar, Papież Gabriel, Sonik Oskar, Strzeboński Jakub zdobyli II miejsce w Turnieju Halowym Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły w Mogilanach.

ROZGRYWKI BLACKMINTON

Oskar Sonik – uczeń klasy VIII zdobył złoty medal w rozgrywkach singlowych w kat. Juniors U14 open - podczas Mistrzostw Polski w Blackmintona Stare Babice,

I miejsce w  Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów (Brzeszcze) w kategorii BS U14.

TANIEC TOWARZYSKI

Adam Gubała uczeń klasy VII osiągnął następujące sukcesy w tańcu towarzyskim:

III miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski w Mistrzostwach Polski w 10 tańcach w kategorii 12-13 lat,

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich w Pucharze im. Mariana Wieczystego w kategorii 12-13 lat.

I miejsce i tytuł Mistrza Okręgu Lubelskiego w tańcach latynoamerykańskich, II miejsce i tytuł I wicemistrza Okręgu Lubelskiego w tańcach standardowych w Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Michał Jankowski – uczeń klasy VIII  oraz Anna Kłyś - uczennica klasy VI   zdobyli:

I miejsce i złoty medal w Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w biegach przełajowych w sztafecie 8 x 300 m.

Anna Kłyś – uczennica klasy VI zdobyła:

Statuetkę Finału Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych za 2. miejsce w ogólnej klasyfikacji biegów przełajowych w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego.

PRZEGLĄD RECYTATORSKI

Uczennice z klasy V wzięły udział w Przeglądzie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Kowalczyka w Rzeszotarach, podczas którego zdobyły następujące miejsca:

III miejsce – Faustyna Budek

Wyróżnienie – Maja Pluszyńska i Anna Wilińska

KONKURS MITOLOGICZNY

Hanna Zielińska – uczennica klasy V – otrzymała wyróżnienie w teście wiedzy ze znajomości „Mitologii” Jana Parandowskiego w ramach konkursu „XXIX Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku”, organizowanego przez Centrum Kultury Podgórze w Krakowie.

KONKURS LITERACKI

Aleksandra Książek – uczennica klasy VII – zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie „Skawińska Probówka Artystyczna” w kategorii: poezja.

II miejsce i tytuł Wicemistrza Województwa Małopolskiego w biegu przez płotki na dystansie 300 metrów podczas Mistrzostw Województwa Małopolskiego U14 w Lekkiej Atletyce;

III miejsce w sztafecie mieszanej 6 x 200 m podczas Mistrzostw Województwa Małopolskiego U14 w Lekkiej Atletyce