• Programy i akcje

• 2020/2021

• „Mała książka – wielki człowiek”

Uczniowie klasy I w ramach projektu pn. „Mała książka – wielki człowiek”, popularyzującego czytelnictwo wśród najmłodszych, otrzymali książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz „Kreatywny alfabet”. Projekt realizowany był ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. W ramach programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy I na podstawie otrzymanych materiałów przygotowali plakaty z literkami z alfabetu. Odbył się również konkurs na najpiękniejszą literkę, w którym nagrodzono wybrane prace.

Mogilańska Liga Debat Profilaktycznych

Od 17 lutego 2020 r. w naszej szkole ruszył projekt "Mogilańska Liga Debat Profilaktycznych". Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Celem projektu było zapobieganie sytuacjom ryzykownym za pomocą narzędzia jakim jest debata oksfordzka. Liga dzieli się na dwa etapy: pierwszy etap obejmuje warsztaty. Uczniowie podczas pierwszego cyklu szkoleń poznają zasady wystąpień publicznych, uczą się poprawnego zachowania na mównicy, radzenia ze stresem. Kolejne warsztaty mają za zadanie skupić się na poznaniu debat oksfordzkich, ich formatu, sposobów argumentacji oraz sposobów prowadzenia merytorycznej dyskusji. Umiejętności pozyskane na zajęciach mają pomóc w przygotowaniu do drugiej części projektu, czyli gali finałowej Mogilańskiej Ligii Debat Profilaktycznych dla szkół biorących w nim udział. W tej fazie, zgłoszone szkoły odbędą po jednej debacie. Każda z tez poruszać będzie najbardziej palące problemy współczesnego świata. Gala finałowa to główne wydarzenie ligi debatanckiej, na które zaproszone zostaną szkoły oraz przedstawiciele społeczności lokalnej. Patronami Projektu MLDP są: Wójt Gminy Mogilany oraz Krakowskie Stowarzyszenie Mówców. Z powodu epidemii projekt będzie kontynuowany w roku szkolnym 2020/2021.