• Z życia szkoły

          • ROK SZKOLNY 2009/2010

          •           

            Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

             

            25 czerwca odbyło się Uroczyste Zakończenie roku szkolnego. Dzień rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w Kaplicy w Bukowie, na której pożegnaliśmy księdza Dariusza Suska. Ksiądz ten przebywał w naszej parafii już 5 lat. Później udaliśmy się do szkoły. Po odśpiewaniu hymnu i przekazaniu sztandaru Pani Dyrektor wręczyła podziękowania, listy gratulacyjne i książki. Lektury otrzymali uczniowie z czerwonym paskiem, lub w klasach I – III najlepsi wyznaczeni przez Wychowawców. Następnie klasa V pożegnała zabawnym programem klasę VI. Absolwenci podziękowali nauczycielom. Nie odbyło się bez łez. Na koniec poszliśmy do sal  gdzie Wychowawcy wręczyli nam świadectwa. Potem wróciliśmy do domu: jedni wzruszeni, inni szczęśliwi. Tak właśnie wyglądał ostatni dzień roku szkolnego 2009/2010.

             

            Podsumowanie akcji zbierania zakrętek

             

            W tym roku szkolnym w Dniu Życzliwości zapoczątkowaliśmy akcję zbierania plastikowych zakrętek dla Pani Beaty Zelek, która cierpi na stwardnienie rozsiane. Zebrane zakrętki pomogą jej w otrzymaniu wózka inwalidzkiego. Przez cały rok gromadziliśmy zakrętki. Do zbiórki przyłączyły się nasze rodziny i znajomi. Zakrętki po przyniesieniu do szkoły, skrupulatnie liczono. Pełne worki zostawiano w piwnicy Pani Wcisło. Razem udało nam się zgromadzić 500 kilogramów zakrętek.

             

            „Niech żyje bal…..”

             

            Jak co roku 23 czerwca odbył się komers, czyli pożegnalny bal, na który szóstoklasiści zaprosili piątoklasistów. O godzinie 17 wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej.  Na początek uczniowie klasy VI  zatańczyli poloneza. Potem poprosili do tego uroczystego tańca Panie i swoich rodziców. Później zabrzmiały rytmy taneczne. Wszyscy bawili się do późna. W przerwach można było skosztować pyszny poczęstunek przygotowanych przez rodziców absolwentów. Następnego dnia poprawiano świetną zabawę. Tańczyli uczniowie klas IV – VI, a także nauczyciele. Myślę, że ten komers wszystkim się podobał i zostanie w naszej pamięci na długo.

             

            Konkurs Muzyczny

             

            1 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs muzyczny. Wzięli w nim Udział uczniowie klas III – VI. Sprawdzana była na nim wiedza o Fryderyku Chopinie, a także wiadomości nabyte podczas spotkań z muzykami Filharmonii Krakowskiej. Oto wyniki:

            I miejsce zajął Kamil Przybyło

            II miejsce zdobyła Magdalena Stokłosa

            III miejsce uzyskała Paulina Holewa.

            Wyróżnienie otrzymali: Karol Duda, Karolina Turek, Maciej Misior, Angelika Gubała oraz Arkadiusz Płonka.

            Nagrody wręczył laureatom muzyk Filharmonii Krakowskiej. Zwycięzcom gratulujemy.

             

            Koncerty Filharmonii Krakowskiej

             

            W roku szkolnym 2009/2010 uczestniczyliśmy  w koncertach Filharmonii. Co mie4siąc muzycy odwiedzali naszą szkołę, dzięki czemu mogliśmy usłyszeć wiele utworów znanych kompozytorów. Poznaliśmy nowe instrumenty muzyczne oraz ciekawe techniki grania. Na ostatnim koncercie to my zaprezentowaliśmy filharmonikom kilka utworów. Zaśpiewaliśmy program „A kalina jak dziewczyna”. Występ bardzo się podobał artystom, tak jak nam ich pokazy.

             

            Dzień Dziecka

             

            Dnia 1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Na początek napisaliśmy krótki test muzyczny sprawdzający nasze wiadomości  uzyskane podczas koncertów Filharmonii. Później poszliśmy na dyskotekę, a młodsze klasy miały rozgrywki sportowe. Po dwóch godzinach nastąpiła zmiana. Potem dostaliśmy poczęstunek od Rady Rodziców. Tego dnia było miło i wesoło.

             

             

            Konkurs Etnograficzny

             

            5 maja odbył się w naszej szkole konkurs etnograficzny pod tytułem „ Śladami Oskara Kolberga”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas IV – VI. Mieli do rozwiązania osiem zadań na temat naszego patrona. Kilkoro uczniów miało jednak tyle samo punktów, dlatego następnego dnia rozegrano dogrywkę. Po podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców:

            I miejsce zajęła  Żaneta Góra

            II miejsce zajęła Dagmara Jedynak

            III miejsce otrzymała natomiast Izabela Mrowiec.

            Troje uczniów otrzymało wyróżnienia. Byli to: Adrian Witt, Karolina Turek, a także Agnieszka Papież. Nagrody wręczyła laureatom Pani Alicja Małeta – pracownik Muzeum Etnograficznego podczas święta patrona szkoły. Zwycięzcom gratulujemy.

             

            Apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

             

            30 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony uchwaleniu Konstytucji 3 maja. Klasa VI przygotowała krótko program, który przybliżył nam datę 3 maja. Dowiedzieliśmy się kiedy i dlaczego napisano konstytucję. Usłyszeliśmy również klika patriotycznych pieśni, a także przepiękne wiersze recytowane przez uczniów. Odśpiewaliśmy również hymn państwowy i szkolny. Apel był bardzo uroczysty, dlatego mamy nadzieję, że teraz każdy będzie pamiętał o tym święcie.

             

            Rewia na lodzie „Calineczka”

             

            27 kwietnia pojechaliśmy na lodowisko do Krakowa, aby obejrzeć rewię na lodzie pt. „Calineczka”. Występ przedstawiał znaną bajkę H. Ch. Andersena. Artyści przyjechali, aby go zaprezentować aż z Moskwy. Po zajęciu miejsc na lodowisku wysłuchaliśmy tekstu bajki opowiedzianego przez Panią. Później łyżwiarze zaprezentowali przed nami tą sztukę. Opowiadała ona o małej dziewczynce, o imieniu Calineczka, która przeżywa różne przygody. W końcu jedna wszystko dobrze się kończy. Rewia bardzo się nam podobała.

             

             

            Dzień Ziemi

             

            26 kwietnia, w poniedziałek, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi.

            Już w piątek postanowiliśmy wziąć udział w akcji „ Sprzątaniu świata”. Każda klasa miała za zadanie sprzątać wyznaczony odcinek drogi.

            W poniedziałek klasa III zainscenizowała wiersz o ziemi.

            Wszyscy byli ubrani w zielone stroje.

            Później uczniowie klasy VI zaprezentowali program pod tytułem „Ogród botaniczny”, który bardzo się wszystkim podobał.

            Mamy nadzieję, że teraz będziemy pamiętać o naszej planecie nie tylko w tym dniu, ale codziennie.

             

            Genialny kompozytor

             

            W kwietniu w naszej szkole odbył się apel z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

            Na początku koleżanki z klasy piątej: Żaneta Góra i Agnieszka Papież zapoznały nas z życiem i twórczością Fryderyka Chopina. Fryderyk urodził się w 1810 roku w Żelazowej Woli, a zmarł w 1849 roku w Paryżu. Był najwybitniejszym polskim kompozytorem, pianistą i pedagogiem. Napisał wiele znakomitych utworów na fortepian. Są wśród nich: mazurki, polonezy, walce, ballady, etiudy i nokturny. Potem wysłuchaliśmy utworów Fryderyka Chopina przygotowanych przez Kamila Stachowiaka. Były to: mazurki, nokturn, etiuda rewolucyjna oraz polonez As-dur.

            Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy mistrzowsko wykonanych dzieł kompozytora, ponieważ odnaleźliśmy w nich motywy różnych tańców ludowych.

             

            Wspomnienie o Janie Pawle II

             

            21 kwietnia odbyła się apel poświęcony Janowi Pawłowi II.

            Zgromadziliśmy się w korytarzu wokół stolika z otwartą księgą i płonącą świecą. Nasze spojrzenie skierowaliśmy na uśmiechniętą twarz papieża przedstawionego na fotografii. Pani Joanna Sokorska na początku spotkania przeczytała nam kilka słów z Księgi Cudów Jana Pawła II. Następnie wysłuchaliśmy wiersza papieża pt.” Źródło”, który został wyśpiewany. Później odmówiliśmy modlitwę  i zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Ojca Św.

             „ Barkę”.

            Ten apel był bardzo wzruszający i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

             

            Pamiętajmy! – apel upamiętniający zmarłych w Katyniu i Smoleńsku

             

            12 kwietnia 2010 roku w naszej szkole czciliśmy pamięć ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

            Klasa VI przygotowała i zaprezentowała nam informacje o tych wydarzeniach.

            W kwietniu 1940 roku w Katyniu, Charkowie i Miednoje zamordowano 18 tysięcy polskich oficerów. Rosjanie z rozkazu J. Stalina strzelali do ludzi w tył głowy. Przez wiele lat zbrodnia ta była ukrywana.

            10 kwietnia 2010 roku samolot prezydencki wyleciał z warszawskiego lotniska Okęcie do Rosji. Tam prezydent, a także cała elita naszego państwa miała złożyć hołd Polakom zmarłym w Katyniu.

            Niestety podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku w Smoleńsku doszło do katastrofy. Zginęło w niej 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego żona Maria. Nikomu nie udało się wypadku przeżyć.

            W tak trudnych dla nas chwilach słowa Ezopa: „Często cierpienia dają ludziom pouczenia” pomagają nam znaleźć naukę płynącą ze śmierci tak wielu osób. Musimy modlić się za zmarłych i mieć nadzieję, że spełnią się słowa J. Kochanowskiego: „A jeśli komu droga otwarta do nieba, tym, co służą Ojczyźnie.”

             

            Apel Wielkanocny

             

            31 marca odbył się apel wielkanocny. Odświętnie ubrani uczniowie klasy V przedstawili nam stare tradycje, które już od wielu lat są u naszych serc. Później przedstawiciele samorządu uczniowskiego wręczyli upominki wszystkim paniom i panom pracującym w naszej szkole oraz złożyli życzenia. Następnie Pani Dyrektor Anna Słowik złożyła nam wielkanocne życzenia, a także przeczytała nam nadesłane życzenia od Pani Krystyny Szponder. Kolejnym punktem spotkania było wręczenie nagród laureatom konkursu czytelniczego i na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

            Na zakończenie Pani dyrektor ostrzegła nas abyśmy nie robili nic głupiego w psotny czwartek.

            Ten apel był bardzo sympatyczny i wprowadził nas w świąteczny nastrój.

             

             

            Konkurs „Palma Wielkanocna”

             

             

            26 marca odbył się w naszej szkole konkurs „Palma Wielkanocna”.

            Przystąpiło do niego 14 uczniów naszej szkoły przygotowując 7 palm. Jury po długich naradach ustaliło wyniki:

             

            I miejsce zdobyła Marzena Szczęśniak oraz Karolina i Eryk Turek;

            II miejsce wywalczyli Adrian i Kamil Witt, a także Paulina i Patrycja Musiał;

            III miejsce zajęły Agnieszka Papież i Patrycja Warszawska.

             

            Wyróżnienie otrzymali: Ania Ożóg, Angelika Surówka, Izabela Rakowska, Adrian Nidecki oraz Angelika Papież.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że będziecie osiągać sukcesy w kolejnych edycjach konkursu.

             

            Witaj Wiosno!

             

            22 marca postanowiliśmy uroczyście przywitać w naszej szkole wiosnę.

            Gdy zebraliśmy się w Sali gimnastycznej klasa II zaprezentowała krótkie przedstawienie mające przywołać Królową Zieleni i Kwiatów. Potem nasi młodsi koledzy zatańczyli walca angielskiego. Następnie starsi tancerze wykonali choreografię do piosenki Michaela Jacksona i zatańczyli układ hip-hopowy.

            Niestety z powodu brzydkiej pogody nie mogliśmy pożegnać Marzanny. Dopiero następnego dnia klasy młodsze spaliły ją. Mamy nadzieję, że zima niedługo się już skończy a Pani Wiosna zachęcona przez nas szybko do nas przybędzie.

             

            Pisanki, pisanki…

             

            Dnia 15 marca odbyły się w szkole warsztaty prowadzone przez panią Krystynę Szponder.

            Pani pokazała nam jak można zrobić pisanki i kraszanki przy użyciu zwykłego nożyka stołowego. Najpierw podziwialiśmy pisanki pani Krystyny, a potem dostaliśmy narzędzia i każdy ozdobił swoją kraszankę z wielkim mozołem. Początki były trudne, ale później bardzo cieszyliśmy się  z własnoręcznie wykonanej pracy. Na koniec podziękowaliśmy pani za przeprowadzone zajęcia i zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

             

             

            8 marca dzień kobiet

             

                        8 marca 2010 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet w naszej szkole. Odświętnie ubrani chłopcy wręczyli kwiaty i cukierki nauczycielkom, a także dziewczynkom. Kamil Przybyło przygotował dla nas piękne życzenia, do których dołączył rwącą do tańca piosenkę „ Miasto Kobiet”. Wszystkie nauczycieli podrygiwały w jej rytmie. Na koniec przewodnicz asa Samorządu Uczniowskiego Izabela Mrowiec serdecznie podziękowała chłopcom za miłą niespodziankę.

            W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczyny od zerówki do klasy Vi oraz Panie pracujące w szkole poczuły się jak prawdziwe kobiety.

             

             

            Spotkanie z poetą

             

                        Dnia 24.02.2010 r. przyjechała do naszej szkoły Ewa Stadmuller, znana współczesna piosenkarka dla dzieci. O godzinie 10:30 klasy I – VI zebrały się w Sali gimnastycznej. Po przywitaniu się z poetką pani opowiedziała nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się skąd czerpie inspiracje do pisania, jak przebiega proces tworzenia książki, a także kiedy pani Ewa napisała swoje pierwsze dzieło. Następnie poetka zainscenizowała nam kilka swoich baśni. Na koniec mogliśmy zakupić książkę piosenkarki z dedykacją. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu rzeczy na temat pracy poetów i poznaliśmy nowe, ciekawe lektury.

             

             

            Konkurs recytatorski

             

            3 marca odbył się w naszej gminie Konkurs recytatorski 2010.

            Wzięli w nim także udział uczniowie naszej szkoły wyznaczeni w etapie szkolnym. I choć konkurencja była bardzo trudna, odnieśliśmy wiele sukcesów.

            W grupie młodszej

            II miejsce zajęła Izabella Rakowska

            III miejsce ex aequo zdobyli: Eryk Turek, Karol Baranowski

            Wyróżnienie otrzymali następujący uczniowie: Konrad Skop, Wiktor Bobek  oraz Natalia Nidecka.

            W klasach IV – VI:

            I miejsce zajął Kamil Przybyło

            II miejsce zdobyła Izabela Mrowiec,

            III miejsce otrzymała: Żaneta Góra, a Adam Góra został wyróżniony.

            W kategorii „Wywodząca się ze słowa” do kolejnego etapu zakwalifikowała się  Weronika Mucha, zajmując II miejsce. Do etapu rejonowego przeszli uczniowie, którzy zdobyli trzy pierwsze miejsca. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

             

             

             

            Konkurs czytelniczy

             

            W tym roku w naszej szkole zorganizowano konkurs czytelniczy po tytułem „Bohaterowie poznanych książek Astrid Lindgren”.

            Aby przystąpić do konkursu należało przeczytać dwie książki: „Bracia lwie serce” oraz „Rozmus i włóczęga”. W pierwszym etapie uczestnicy musieli się wykazać dobrą znajomości lektur. Następnie odbył się etap drugi, który polegał na napisaniu wypracowania. W kolejnym etapie 6 laureatów musiało przygotować i przeczytać na głos wybrany fragment książki, a potem zaprezentować jednego z bohaterów.  Po tak rozegranym trzecim etapie i zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że:

            I miejsce zdobyła Żaneta Góra,

            II miejsce zajęła Klaudia Jakubowicz,

            III miejsce wywalczył Karol Duda,

            IV miejsce należało do Izabeli Mrowiec

            a V miejsce zajęła Karolina Turek.

            Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

             

            Akcje  Bożonarodzeniowe

             

            W grudniu zakończyliśmy dwie akcje charytatywne: Świeca Bożonarodzeniowa, Góra Grosza oraz I etap zbierania zakrętek, aby pomóc chorej na stwardnienie rozsiane Pani Beacie Zebek. Sprzedaliśmy 25 świec. W Akcji Góra Grosza uzbieraliśmy 94 złote. I etap zbierania zakrętek wygrała klasa III, która zgromadziła 12 325 zakrętek. Cała szkoła zebrała ich 29 262. Natomiast druga była klasa V, a trzecie miejsce wywalczyli czwartoklasiści.

             

             

            Targi „Etno – show” w Warszawie

             

            25 listopada reprezentowaliśmy nasza szkołę na targach „Etno – show” w  Warszawie. Wyjazd był nagrodą za naszą prace. Wybrano 6 uczniów, którzy pojechali na targi. Byli to : Izabela Mrowiec, Żaneta Góra, Kamil Przybyło, Weronika Mucha oraz Paulina Holewa i Konrad Ożóg, a także Pani Jolanta Żmuda i Pani Mariola Pyzik. Wyruszyliśmy już o godzinie 4:00. Po dotarciu na miejsce przygotowaliśmy nasz stragan. Później gorąco przywitali nas gospodarze imprezy i przedstawili wszystkie szkoły, które przyjechały tego dnia do Warszawy. Było ich 20. Następnie rozpoczęły się targi. Każda szkoła prezentowała się przed komisja i rówieśnikami. Odpowiadaliśmy na pytania komisji. Mówiliśmy o naszej działalności i planach. Wzięliśmy Udział w grze „Etnobingo” która nakłoniła nas do odwiedzenia straganów naszych kolegów. Potem odbył się nasz występ. Kamil Przybyło zagrał hejnał mariacki a my śpiewaliśmy i tańczyliśmy krakowiaka. Mięliśmy na sobie stroje krakowskie zespołu regionalnego „Mogilanie”, a Konrad Ożóg wystąpił w stroju Lajkonika. Występ był piękny i bardzo się wszystkim podobał. Później tańczyliśmy z zespołem „Dom tańca”. Na koniec rozdano nagrody za uczestnictwo w targach. W drodze powrotnej umilaliśmy sobie czas śpiewem. Razem z Paniami Zdecydowaliśmy, że hitem naszego wyjazdy jest piosenka „Żono moja”, która bardzo się nam spodobała. Uważamy, że możliwość reprezentowania szkoły na targach było dla nas wielkim zaszczytem i będziemy się starać, aby w przyszłym roku także przyjechać do Warszawy.

             

             

             

             

            Andrzejki

             

            Andrzejki odbyły się naszej szkole 26 listopada. Rano zabawę rozpoczęły klasy 0 – III. Potem na dyskotece bawiły się klasy IV – VI . Na początku odbyły się wróżby, które pozwalały choć trochę, poznać nasza przyszłość. Przygotowywały je dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego. Jedną z wróżb było losowanie trójkącików, o różnych kolorach. Kolor trójkącika odpowiadał odpowiedniemu wydarzeniu, które miało nas spotkać w niedalekiej przyszłości, na przykład: wielka miłość, dobra ocena lub wymarzony prezent od Świętego Mikołaja. Później zaczęły się tańce. O odpowiednia oprawę muzyczną zadbali didżeje, którzy jak zawsze świetnie wywiązali się ze swojego zadania. W tak radosnych nastrojach powróciliśmy do naszych domów.

             

             

            11 listopada

            Święto Niepodległości

             

            Dnia 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto  Niepodległości. Na trzeciej lekcji klasy 0 – VI zgromadziły się w świątecznie przybranej Sali gimnastycznej. Najpierw został odśpiewany hymn państwowy. Następnie klasa IV i V przedstawiły bardzo wzruszający program o Odzyskaniu Niepodległości przez Polskę. Wykonawczy odśpiewali wiele patriotycznych pieśni, które są znane każdemu polakowi. Usłyszeliśmy: „Warszawiankę”, „Pierwszą Brygadę” oraz „Rozkwitały pąki białych róż”. Program przypomniał tez słowa odezwy Józefa Piłsudzkiego   skierowane do żołnierzy. Bardzo wzruszyły nas wiersze opowiadające o walce małych chłopców w obronie Lwowa. Spodobała nam się również symboliczna scena, w której dziewczęta ułożyły krzyż z rozkwitłych pąków białych róż. Na zakończenie Kamil Przybyło zaśpiewał przepiękną pieśń z repertuaru Jana Pietrzaka „ Żeby Polska była Polską”. Myślę, że powinno się przypominać młodym ludziom naszą historię, aby pamięć o bohaterach, którzy walczyli o niepodległość, nie wygasła. To dzięki nim żyjemy w wolny kraju.

             

             

             

             

            Konkurs plastyczny

             

            Dnia 30 października  2009 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, który nosił tytuł ”Kalina”. W konkursie wzięło udział 9 prac, z czego cztery zostały nagrodzone:

            I miejsce – Izabela Mrowiec kl. VI

            II miejsce – Weronika Mucha kl. V

            III miejsce – Klaudia Jakubowicz kl. VI

            Wyróżniona została praca Szymona Rakowskiego z kl. V. Teraz te piękne arcydzieła można oglądać w naszym korytarzu.

             

             

            Uczciliśmy Pamięć Zmarłych

             

            30 września  przedstawiciele samorządu uczniowskiego odwiedzili gród żołnierzy radzieckich w Bukowie. Pomnik ten został zbudowany po II Wojnie Światowej. Upamiętnia on bitwę Niemców z wojskami radzieckimi, która odbyła się 17 stycznia 1945 roku. Żołnierze radzieccy polegli, ale bukowianie wdzięczni za pomoc wznieśli obelisk na ich cześć. Stoi on na wzgórku obok kamiennej kapliczki z pietą  w zwieńczeniu. Po posprzątaniu liści i wyrwaniu chwastów zapaliliśmy na grobie znicze chcąc oddać hołd poległym żołnierzom w bitwie.

             

             

            WYCIECZKA DO MOGILAN

             

             

            9 WRZEŚNIA POJECHALIŚMY NA WYCIECZKĘ DO MOGILAN. PO DOTARCIU NA RYNEK WESZLIŚMY NA TEREN KOŚCIOŁA, GDZIE CZEKAŁ NA NAS KSIĄDZ DARIUSZ. OPOWIEDZIAŁ NAM HISTORIĘ KOŚCIOŁA ORAZ OPROWADZIŁ PO ŚWIĄTYNI. BYLIŚMY MIĘDZY INNYMI W NAJSTARSZEJ CZĘŚCI KOŚCIOŁA  - KAPLICY ŚW. MIKOŁAJA, SPACEROWALIŚMY WZDŁUŻ NAWY GŁÓWNEJ I CEL. BARDZO ZAINTERESOWAŁY NAS MALOWIDŁA, FIGURY, WITRAŻE ORAZ DZWONNICA ZNAJDUJĄCA SIĘ OBOK KOŚCIOŁA. SPODOBAŁA SIĘ NAM RÓWNIEŻ DROGA KRZYŻOWA Z XV STACJAMI, RUCHOMY OBRAZ W BOCZNYM OŁTARZU I MEDALIONY PRZEDSTAWIAJACE SCENY Z ŻYCIA JANA CHRZCICIELA. JEDNAK NAJBARDZIEJ ZACHWYCIŁ NAS OŁTARZ GŁÓWNY PRZEDSTAWIAJĄCE SCENY JEZUSA UKRZYŻOWANEGO. PO PIĘKNEJ LEKCJI HISTORII I RELIGII UDALIŚMY SIĘ DO PARKU MOGILAŃSKIEGO, GDZIE OBEJRZELIŚMY ZABYTKOWY DWOREK MOGILAŃSKI.NASTĘPNIE SPACEROWALIŚMY PO ALEI GRABOWEJ I BUKSZPANOWEJ. POTEM WRÓCILIŚMY DO SZKOŁY AUTOBUSEM.

            DZIĘKI WYCIECZCE, WIELE OWIEDZIELIŚMY SIĘ O ZABYTKOWYCH MIEJSCACH MOGILAN.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Oskara Kolberga w Bukowie
      • 012/2701069
      • 32-031 Mogilany Buków 1 Poland